V království křížků a koleček

Na zbraslavské faře se 25. října uskutečnil přebor Zbraslavi v piškvorkách. Přestože soutěž byla vyhlášena pro všechny věkové kategorie, na faru přišly především děti. Hned jedenáctka soutěžících absolvovala turnaj systémem každý s každým.

Všichni soupeři se utkali mezi sebou navzájem dvoukolovým způsobem. V první partii začínal první z nich a v odvetě začínal druhý ze dvojice. Jednotlivé zápasy tak mohly skončit buď vítězstvím jednoho ze soupeřů 2:0, nebo remízou 1:1.

Už od začátku působila jako jasná favoritka Kája Burianová, která drtila jednoho soupeře za druhým. Nebyl nikdo, kdo by Karolínu porazil v obou partiích. Z celkem dvaceti partiích prohrála Kája pouze 2x a zaslouženě zvítězila v celkovém pořadí.

Jako druhý překvapil Vojta Strašák, který také neprohrál v žádné z dvojpartií a s bilancí 14 vítězství a 6 proher obsadil druhé místo.

Třetí Adélka Březinová uhrála o dvě vítězství méně. A potom už další účastníci pokračovali v malých rozdílech skóre.

Přes to, že někteří nastřádali více proher než výher, myslím si, že všichni ukázali světu své schopnosti a možná v piškvorkovém světě ještě neřekli poslední slovo.

Pořadí na prvních šesti místech:

  • 1. Karolína Burianová 18:2
  • 2. Vojta Strašák 14:6
  • 3. Adéla Březinová 12:6
  • 4. Eva Robotková a Eliška Příhodová 11:9
  • 6. Lucka Příhodová 10:10

LuStr